III MISTRZOSTWA KASZUB W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI KONNYMI

Już po raz trzeci w Piechowicach odbyły się Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Dnia 3 czerwca 2018 na piechowickim boisku zebrali się uczestnicy i kibice.

O  godz. 13.00 rozpoczęły się zmagania w dwóch kategoriach Par i Singli. Po otwarciu imprezy przez  Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Hoppe zawodnicy musieli pokazać swoje umiejętności podczas przejazdu w dwufazowym konkursie DERBY. Pierwsza część składała się z dwóch przeszkód maratonowych, druga zaś z 15 bramek kegli w oznaczonej kolejności. Na końcowy wynik składały się łączne czasy przejazdu trasy parkuru oraz nałożone za przewinienia punkty karne.

Zawody zostały zorganizowane w celu promocji i rozpowszechniania dyscypliny sportu, jaką jest powożenie zaprzęgami będące formą aktywnego wypoczynku i promocji regionu-Kaszub. Sędzią głównym zawodów była Anna Głuszkiewicz z OJ Pegaz. Spikerem i prowadzącym spotkanie był Marcin Podpora, właściciel OJ Pegaz w Dziemianach-Prezes Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

Ostatecznie najlepsi okazali się:

W kategorii Pary

I Miejsce

Rafał Paszyński – Konie „Cynamon”, „Prezes”

II Miejsce

Aleksander Fularczyk – Konie „Neptun”, „Nuta”

W kategorii Single

I Miejsce

Dariusz Turzyński – Koń „Atut”

II Miejsce

Michał Kotarski – Koń „Roki”

III Miejsce

Paweł Lesner – Koń „Hiszpański Rytm”

Zwycięstwo przedstawicieli Gminy Dziemiany, w tym Dyrektora Ośrodka Kultury Dariusza Turzyńskiego, podkreśla żywe wciąż tradycje związane z hodowlą koni, zobrazowane w naszym herbie.

Organizatorem Mistrzostw byli: Ośrodek Kultury w Dziemianach, Sołectwo Piechowice oraz Ośrodek Jeździecki Pegaz.

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top