Sezon sportowy ruszył!

Bardzo udany początek sezonu sportowego odnotowało Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych. Na organizowane w Kwiekach koło Czerska ogólnopolskie zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego zjechało pięćdziesiąt par jeździec-koń. Na starcie pojawili się zarówno początkujący zawodnicy, jak i ci bardzo utytułowani, jak Kamil Rajnert olimpijczyk z Aten.

Zawody rozgrywane w trzech klasach dostarczały wielu emocji zawodnikom i zgromadzonej publiczności, dla której przygotowano także stoiska handlowe, gastronomiczne praz atrakcje dla dzieci. Dwie z konkurencji, konkurs ujeżdżenia i skoków przez przeszkody odbyły się na super nowoczesnym placu do rozgrywania konkursów hipicznych wybudowanym ostatnio nakładem wielkich starań pp. Stanisława Swinarskiego i Rene Patricka Burakowskiego, obiekt ten zyskał ogromne uznanie wśród zawodników, którzy zapowiedzieli swój przyjazd na kolejne zawody.

Rangę zawodów podkreśliła obecność Pana Burmistrza Jana Gliszczyńskiego, który wręczył ufundowane przez Urząd Miejski puchary w najwyższej klasie.
I tak w klasie LL zwycięzcą po dwóch dniach zmagań na hipodromie w Kwiekach okazała się Anna Bortnik na koniu Morfeusz z SKJ Trawers, w klasie L najlepszy wynik zanotował wspomniany wcześniej Kamil Rajnert na koniu Walentino J reprezentujący CSJ Coval Biały Bór, natomiast w najwyższej klasie P tryumfowała Marta Dziak-Gerlicz z LKS Białka.

Kolejna impreza sportowa w Kwiekach już w dniach od 18-20 maja będą to Krajowe Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, organizatorzy w trosce o wysoki poziom imprezy zadbali o moc dodatkowych atrakcji i pokazów dla publiczności, którą już dziś serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top