Wyniki WKKW 19-20 czerwca 2014

Po dwudniowych zmaganiach z rywalami i pogodą z największymi pucharami do domu pojechała Weronika Laskowska (el. OOM), Katarzyna Kokowska (LL i L), Mateusz Kiempa (P) i Łukasz Kaźmierczak (1*).

Weronika Laskowska (e. OOM) świetnie czuła się z Paviusem w terenie – widać, że klimat Borów Tucholskich Im sprzyja.

Mieliśmy okazję w Kwiekach gościć i oglądać nowe konie Katarzyny Kokowskiej. Mamy szansę nauczyć się pisowni i wymowy – jako że to dopiero LL i L – koni: Four Leaf Clover i Quaido. Jest wyzwanie!

Ilekroć Mateusz Kiempa (konkurs P) wjeżdżał na start rozpętywała się ulewa. Po wynikach – 1. i 2. miejsce w P i tytuł najskuteczniejszego jeźdźca zawodów (zgromadził 80 pkt) – widać, że Mateusz i Jego konie lubią warunki ekstremalne. Jerzy Krukowski – aktualny mistrz Polski – był 4. po ujeżdżeniu i skokach, ale niestety w terenie nie udało się wiele nadrobić i zakończył teren na miejscu 5., by finalnie zająć 3. miejsce.

Firma „Łukasz Kaźmierczak & Branco” zrobiła, co do niej należało w gwiazdce – zwyciężyła! (1. miejsce po pierwszym dniu i 2. w terenie). Kto ich wyprzedził w terenie? Kucyk:) Widzowie na pewno zapamiętają Zosię Pogodzińską i kucyka Faworka, którzy walczyli jak równy z równym ze stawką doświadczonych, dużych i starszych. Wciąż trzymamy kciuki za Małgorzatę Goethel, która wciąż ociera się o podium – po pierwszym dniu była druga. Niestety Helios dzisiaj zawisł (dosłownie) już na pierwszej przeszkodzie, a potem Pani Małgosia miała jeszcze większe kłopoty wychowawcze z Heliosem, ale… wszak Bóg słońca (przemierzał zresztą niebo … w rydwanie). Kto może mu coś nakazać? Po trzeciej odmowie musieli opuścić trasę crossu. No, ale przynajmniej ukończyli ją w pełnym zdrowiu.

Chyba największym pechowcem („pechowczynią”?) została Agnieszka Burzyńska, której koń przed ostatnią przeszkodą się potknął. W wyniku powstałych turbulencji Agnieszka rozstała się z Chatangą, czego konsekwencją było rozstanie się Agnieszki z naszą flotką.

Kto ma ochotę na rewanże, na detronizacje, na świeże powietrze – zapraszamy już za miesiąc 🙂

Dziękujemy wszystkim! Byliście świetni!

ZO-C Kwieki 19-20.06.2014 wyniki teren i końcowe

1A

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top