Podłoże na naszym parkurze

Ośrodek Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych w Kwiekach posiada jedno z najlepszych podłoży w kraju! Dążyliśmy do tego, by jeźdźcy i konie były na naszym terenie bezpieczni. Choć raz przyjedź do nas i zobacz!

Oczywiście zapomnijcie o kamieniach i nierównościach.

Poniżej cytat ze strony naszego wykonawcy podłoża:

Mata do ujeżdżalni jest zaprojektowana tak, aby ciecze, przede wszystkim deszcz, mogły odpłynąć przez istniejące otwory, a na warstwie wierzchniej w ogóle nie pojawiło się błoto. Odchody konia i obszary warstwy wierzchniej z powstałymi przez urynę grudkami można bez problemu usunąć przez stałą powierzchnię podłoża, ponieważ mata zapobiega wnikaniu warstwy wierzchniej w powierzchnię podłoża. Ponieważ jest ona zawsze taka sama, powierzchnię można szybko i łatwo doprowadzić do doskonałego stanu. Resztki prawie nie pozostają. Efektem jest zawsze czyste podłoże jeździeckie, tak jakby było ono codziennie nowe.

Kolejna decydująca zaleta to struktura maty. Maty są mocno osadzone w podłożu, tzn. ślizganie nie jest możliwe. Koń bezpiecznie stawia kroki na bezpiecznej powierzchni podłoża. Ponadto elastyczność podłoża chroni stawy w całym ciele oraz nogi zwierzęcia. Dlatego koń i jeździec czują się lepiej.

Dzięki temu rodzajowi podłoża europejscy skoczkowie na swoich zwierzętach odnoszą średnio większe sukcesy niż jeźdźcy z innych krajów, mimo że jeździec i koń są również doskonale wyszkoleni i w formie. Konie trenujące na stałym podłożu skaczą z dużo mniejszą obawą, ponieważ odbicie i lądowanie po skoku są dla konia przyjemniejsze. Również rzadziej dochodzi do obrażeń.

Podczas treningów i turniejów koń ma więcej odwagi – dlatego jest szybszy i może uzyskiwać lepsze wyniki. Dlaczego tak jest?

Proszę sobie wyobrazić, że żyjecie Państwo w okolicy, gdzie jest bardzo twarda ziemia i nierówny teren. Ciężko trenujecie codziennie do zbliżającego się maratonu i z biegiem czasu staliście się dobrzy. Teraz przyjeżdżacie na zawody, na których znajduje się wszędzie jednolita trasa, która amortyzuje każdy krok: bez dziur, bez nierówności – uczucie, jakby spadli Państwo z nieba.

Źródło: www.kunststoffmatten24.de

Tak wygląda nasz czworobok o każdej porze roku i warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top