Informacje po IX Eliminacji Pucharu Polski WKKW

Ostatnia eliminacja za nami
W dniach 15-18.09 odbyła się IX czyli ostatnia eliminacja Pucharu Polski WKKW, zawody zostały rozegrane na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia. W ramach PP WKKW rozegrano konkursy krajowe (CNC L, CNC P, CNC 3*) i konkursy międzynarodowe (CIC1*, CIC2*), a dodatkowo Mistrzostwa Młodych Koni oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW i Mistrzostwa Polski Kuców.
Mistrzostwa Polski Seniorów najbardziej udane okazały się dla Michała Knap (ZKS Drzonków) na koniu Bob The Builder, zawodnik zdobył złoty medal w swoim debiucie w kategorii Seniorów oraz awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji Pucharu. Srebrny medal wywalczył Paweł Warszawski (SJ Baborówko) dosiadający wałacha Filer, dzięki osiągniętemu wynikowi zawodnik awansował na pierwsze miejsce ex aequo z Pawłem Spisakiem (JKS Dako Galant Skibno) w klasyfikacji Seniorów. Miejsce trzecie zajął Jan Kamiński (SKJ Beckersport) startujący na koniu Senior. Natomiast miejsce czwarte wywalczył Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) dosiadający konia Loretta, zawodnik zajmuję aktualnie miejsce trzecie w rankingu w swojej kategorii
Aktualnie w kategorii Juniorów prowadzi Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), na drugim miejscu Julia Elzanowska (SJ Baborówko), a na trzecie miejsce awansowała Wiktoria Knap (ZKS Drzonków).
W kategorii Juniorów Młodszych na prowadzeniu Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków), miejsce drugie należy do Uli Milewskiej (KKJK), a na trzecim miejscu jest Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka). Wśród Młodzików niezmiennie w roli lidera Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański). Natomiast w kategorii Amatorów mamy nową liderkę Joannę Laszuk (KJ Jaroszówka).
W rankingu klubowym na prowadzenie wyszedł klub ZKS Drzonków dla którego punkty zdobywają w kategorii Seniorów Michał Knap, w kategorii Juniorów Wiktoria Knap i Paulina Maciejewska oraz wśród Juniorów Młodszych Katja Gontowiuk.
W trakcie całego sezonu zawodnicy zdobywali rywalizowali 9 pucharowych eliminacjach, jednak o sukces w klasyfikacji końcowej tych rozgrywek będą walczyć do ostatniego przejazdu Finału, ponieważ punkty zdobyte w Finale liczone są razy 1,5. Do końcowego rankingu liczyć się będą natomiast trzy najlepsze rezultaty z eliminacji oraz wynik finału. Finał Pucharu Polski WKKW odbędzie się podczas międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW, rozgrywanych w dniach od 30 września do 2 października 2016 w Baborówku podczas Baborówko Horse Sale Show.

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top