Konsultacje Szkoleniowe w dyscyplinie Powożenia Zaprzęgami Konnymi

Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych zaprasza na 3-dniowe szkolenie w dyscyplinie powożenia zaprzęgami jedno- i parokonnymi.

Szkolenie odbędzie się w dniach 01-03 października 2012 na terenie ośrodka adres: Sienica 22 ,89-642 Rytel

Adresowane jest zarówno do amatorów, jak i zawodników, którzy chcą doskonalić umiejętności wykonywania programu ujeżdżenia, oraz jazdy w pozostałych konkursach przed zawodami.

W programie zajęć :

  • Pokazowe treningi młodych koni. W tej części prezentowane będą konie: Kołysanka J, Kalina J, Wezyr i Walencja. Wszystkie te konie przyjadą ze stajni Jagodne, gdzie są od początku przygotowywane przez ich właściciela Pana Ireneusza Kozłowskiego. Pokaz obejmuje poszczególne etapy treningu, jakie powinien przejść młody koń zaprzęgowy. Od momentu w którym zaczyna pracować w bryczce do pierwszego udziału w zawodach. Szczególną uwagę zwrócimy na przeanalizowanie klasycznej, sześciostopniowej skali treningowej. Prowadzący zajęcia będzie powoził, bezpośrednio komentując to, co robi.
  • Treningi z końmi zawodników niezależnie od klasy w której startują. Zajęcia będą obejmowały zarówno temat związany wykonywaniem programu ujeżdżenia jak i jazdy w konkursie maratonu i zręczności powożenia. Szczególna uwaga będzie zwracana na rozluźnienie i postawienie na pomoce, a tym samym przepuszczalność koni.
  • Zajęcia teoretyczne z prezentacją filmów z MŚ w Patroni del Vivaro 2009 (single), MŚ w Conty 2011 (pary), MŚ w Riesenbeck 2012 (czwórki).

Nie ma konieczności udziału z własnymi końmi, można wziąć udział w zajęciach jako wolny słuchacz.
W trakcie szkolenia odbędzie się egzamin na Brązową Odznakę Powożenia PZJ.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone będą przez doświadczonego szkoleniowca, Pana Ireneusza Kozłowskiego, medalistę Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata, instruktora Polskiego Związku Jeździeckiego.

Organizator/miejsce kursu Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych/Kwieki Termin 01-03.10.2012

Egzamin na Brązową Odznakę 02.10.2012 – 100 zł

Cena szkolenia:

Przyjazd z jednym koniem – 500 zł
Przyjazd z parą koni – 600 zł
Przyjazd bez koni – wolny słuchacz (stacjonarny) 400 zł
Wolny słuchacz dojeżdżający – 100 zł

Zakwaterowanie i wyżywienie w cenie szkolenia (nie dotyczy słuchaczy dojeżdżających)

Zgłoszenia: Małgorzata Zdunek tel: 502 642 869 zawody@sportykonne.pl

Szczegółowe informacje dotyczące treningów: Ireneusz Kozłowski, tel: 604 78 91 99, irek.jagodne@wp.pl

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top