Adrian Kostrzewa mistrzem Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi!

W niezwykle zaciętej rywalizacji rozegranych w Kwiekach Mistrzostwach Polski najlepszy okazał się Adrian Kostrzewa.

Rywalizacja była ogromnie zacięta. Podczas trzydniowych zmagań wciąż nie można było typować zwycięzcy. Po pierwszym dniu Adrian Kostrzewa zajmował drugie miejsce, najlepszy w ujeżdżeniu okazał się Tomasz Jankowiak, Przemysław Sroka zajął 4. miejsce, a trzecim zawodnikiem ujeżdżenia był Waldemar Kaczmarek.

Na trasie maratonu, w zimnie  i strugach deszczu, najlepiej pojechał Adrian Kostrzewa, drugi tym razem był Waldemar Kaczmarek, a Przemysław Sroka zajął znów przeklęte 4. miejsce, trzeci na trasie maratonu był Jacek Kozłowski. Tomasz Jankowiak nie zaliczył udanego przejazdu i zajął dopiero 8. miejsce.

W niedzielę więc, przed próbą ujeżdżenia, sprawa Mistrzostwa Polski była otwarta. Poprawiła się znacznie pogoda. Na nowych trybunach ośrodka w Kwiekach zasiadła publiczność, by oglądać finał tych pasjonujących zawodów.

Przemysław Sroka zaliczył fantastyczny przejazd i był najlepszy w próbie zręczności powożenia. Świetnie też pojechał Tomasz Jankowiak, którzy zajął 2. miejsce. Wszyscy oczekiwali z niecierpliwością więc na przejazd Adriana Kostrzewy. Ten nie zaliczył dobrego występu – wynik Jego przejazdu to dopiero 5. miejsce, ale już w chwilę po przejechaniu celowników mógł zapomnieć o strąceniach i punktach karnych i cieszyć się ze zdobycia złotego medalu.

Wraz z Adrianem Kostrzewą mistrzostwo i medal zdobyły konie Pluto i Prado. Wszyscy reprezentują KS Idmar Krajkowo, podobnie jak srebrny medalista Przemysław Sroka (z końmi Tenorio, Ivo, Uno). Brązowy medal pojedzie do St. Agro-Aves Gajewniki.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej walki i dziękujemy za emocje jakich nam dostarczyli!

Pełne wyniki zmagań zaprzęgowych (kliknij, by pobrać).

 

Dodaj komentarz

© 2012 BonNote

Scroll to top