Co kochają konie

Czyste podłoże – gwarancja zdrowia

Problem tradycyjnych padoków lub podłóż jeździeckich to niezwykle szybkie pogorszenie stanu powierzchni podłoża. Jeśli podłoże zostanie zryte lub powstanie błoto po obfitych opadach deszczu i obciążenia podczas turniejów bądź treningu, nie będzie można dostatecznie dokładnie usuwać odchodów konia. Tak więc zarazki i bakterie chorobotwórcze, z którymi stykają się kopyta i nogi koni, będą wywołać uciążliwe infekcje. Ze względu na agresywność tych substancji, często dochodzi do infekcji grzybiczych na kopytach, co nierzadko prowadzi do chorób kopyt.

Mata do ujeżdżalni jest zaprojektowana tak, aby ciecze, przede wszystkim woda, mogły odpłynąć przez istniejące otwory, a na warstwie wierzchniej w ogóle nie pojawiło się błoto. Odchody konia i obszary warstwy wierzchniej z powstałymi przez urynę grudkami można bez problemu usunąć przez stałą powierzchnię podłoża, ponieważ mata zapobiega wnikaniu warstwy wierzchniej w powierzchnię podłoża. Ponieważ jest ona zawsze taka sama, powierzchnię można szybko i łatwo doprowadzić do doskonałego stanu. Resztki prawie nie pozostają. Efektem jest zawsze czyste podłoże jeździeckie, tak jakby było ono codziennie nowe.

Podłoże treningowe – dajemy równe szanse sportowcom

Kolejna duża zaleta to struktura maty. Maty są mocno osadzone w podłożu, ślizganie nie jest możliwe. Koń bezpiecznie stawia kroki na bezpiecznej powierzchni podłoża. Ponadto elastyczność podłoża chroni stawy zwierzęcia. Dlatego koń i jeździec czują się lepiej podczas treningu.

Dzięki temu rodzajowi podłoża europejscy skoczkowie na swoich zwierzętach odnoszą średnio większe sukcesy niż jeźdźcy z innych krajów, mimo że jeździec i koń są również doskonale wyszkoleni. Konie trenujące na stałym podłożu skaczą z dużo mniejszą obawą, ponieważ odbicie i lądowanie po skoku są dla konia przyjemniejsze. Również rzadziej dochodzi do obrażeń i kontuzji.

Podczas treningów i turniejów koń ma więcej odwagi – dlatego jest szybszy i może uzyskiwać lepsze wyniki. Dlaczego tak jest?

2

Proszę sobie wyobrazić, że żyjecie Państwo w okolicy, gdzie jest bardzo twarda ziemia i nierówny teren. Ciężko trenujecie codziennie do zbliżającego się maratonu i z biegiem czasu staliście się dobrzy. Teraz przyjeżdżacie na zawody, na których znajduje się wszędzie jednolita trasa, która amortyzuje każdy krok: bez dziur, bez nierówności – uczucie, jakby spadli Państwo z nieba.

Ponadto każdy koń potrzebuje określonego czasu, aby przyzwyczaić się do tych optymalnych warunków. Ale podczas zawodów tego czasu nie ma. Zanim koń przyzwyczai się do placu, zawody się kończą, a przewagę mają wszyscy ci, którzy znajdują zawsze takie same warunki na placu. Nie na darmo większość najlepszych jeźdźców w naszych czasach posiada place i padoki z mat do ujeżdżalni z tworzywa sztucznego! Ten rodzaj podłoża z matami przeznaczony jest na tereny zewnętrzne oraz podłoża w halach.

Podłoża do boksów – komfort i bezpieczeństwo

W naszej ofercie mamy także maty do boksów. Dzięki nim koń stoi na bezpiecznym i ciepłym podłożu. W przypadku stąpania bądź niespokojnego wierzgania niebezpieczeństwo obrażeń jest znacznie mniejsze niż na betonie. Uderzenia są znacznie lepiej amortyzowane. Jednocześnie w porównaniu do mat gumowych zapobiega ona wyhamowywanie ruchów, tzn. ta mata bardziej oszczędza stawy kopyt, ponieważ pozwala na wszystkie ruchy obrotowe zwierząt.

Co więc jest ważne?

  • zdrowie jeźdźca i konia
  • wygodniejsze jeżdżenie dla jeźdźca i konia
  • oszczędność personelu podczas utrzymywania placów lub boksów
  • oszczędność pieniędzy, ponieważ placu nie trzeba ciągle wymieniać

Ciekawy jest również aspekt ekologiczny!

Surowiec stosowany do produkcji mat podlega ciągłej kontroli. Jednocześnie co roku zlecamy badanie naszych materiałów i produktów końcowych w niezależnym laboratorium i chętnie przekażemy dokumentację. Nasze produkty można zamontować wszędzie, ponieważ maty nie zawierają PCB, a surowce nie były w kontakcie z materiałami organicznymi.

Ciekawostki

Nasze maty w 100 % nadają się do ponownego wykorzystania i w razie potrzeby możemy je zabrać, co jednak jeszcze nigdy się nie zdarzyło, ponieważ również używane maty sprzedają się bardzo dobrze.

Upały panujące latem 2003 roku nie mogły zaszkodzić naszym matom. Gdy inne place przypominały krajobraz księżycowy, ponieważ ułożone kratki lub podobne elementy znacznie się odkształciły, nasze maty pozostały w dobrym stanie. W naszych matach odkształcanie nie jest możliwe ze względu na dobór materiałów.

© 2012 BonNote

Scroll to top