Nasze produkty

Maty do boksów

Te maty mają zastosowanie we wnętrzach: stajni/boksów, alejek w stajni. Ułożenie maty jest bardzo proste, ponieważ dzięki połączeniom hakowym między poszczególnymi matami powstaje prawie zamknięta powierzchnia (można ją docinać powszechnie dostępnymi ręcznymi pilarkami tarczowymi). Zaletą jest, że uryna i inne płyny nie przedostają się pod matę. Jednocześnie podłoże stajni można łatwo i szybko czyścić. Mimo wszystko należy podściełać! Zalecamy HIPPO-GOLD, ponieważ jest to materiał mocno nasiąkający, w którym zanieczyszczone części można bardzo łatwo usunąć.

Wskazówka dotycząca materiału

W naszych matach nie stosujemy gumy, tzn. NIE produkujemy i NIE sprzedajemy mat gumowych. Jest to ważne zwłaszcza dlatego, że prawie wszystkie przeguby w aparacie ruchu konia są stawami zawiasowymi i ruchy obrotowe są w dłuższym okresie szkodliwe, zwłaszcza gdy zostają wyhamowane przez wykładziny gumowe.

Matę można również wykorzystać jako okładzinę na ścianę i ochronę przed stąpaniem i wierzganiem.

Jeśli stajnia jest tylko wynajęta lub nie jesteście Państwo pewni czy tam zostaniecie, maty można w każdej chwili wymontować.

Jednocześnie nie zmieniamy wymiarów mat – można je w każdej chwili wydłużyć lub zmienić powierzchnie.

Mata H

Mata perforowana H to MATA do podłóż do ujeżdżenia i skoków. Przeznaczona jest również do mocowania padoków. W tym systemie mata układana jest metodą stykową.

Mata ma relatywnie zgrubną strukturę powierzchni, która przy silnym obciążeniu stabilizuje warstwy wierzchnie oraz zapewnia konieczną przyczepność. Jednocześnie mata magazynuje wilgoć.

Istotną różnicą w porównaniu z innymi systemami dostępnymi na rynku jest układ odprowadzania wody z mat. Dzięki szczególnej strukturze strony spodniej możliwe jest prowadzenie wody we wszystkich kierunkach. W naszym systemie woda nie musi wyciekać przez fundament, lecz odprowadzana jest we wszystkich kierunkach. Oznacza to, że nawet gdy grunt nie może już przyjąć wody, podłoże jeździeckie nadal nadaje się do użytku. Dzięki temu możliwy jest montaż na wszystkich powierzchniach, np. piasku, glinie, betonie, asfalcie itd.

Pobierz plik (kliknij) BUDOWA PLACU Z MATĄ H-L. WSKAZÓWKI I ZALECENIA

Pobierz plik (kliknij) BUDOWA SYSTEMU NAWADNIAJĄCEGO I ODPROWADZAJĄCEGO WODĘ MA-SA-DA

Mata do jazdy westernowej

Maty stosowane są do budowy podłóż do jazdy westernowej, a w szczególności do podłóż do stylu reining. Ułożenie maty jest bardzo proste, ponieważ maty zahaczają się wzajemnie, powstaje zamknięta powierzchnia. Na podłożu jeździeckim cała powierzchnia zostaje punktowo sklejona, co zapobiega podnoszeniu się poszczególnych mat.

Na maty nasypuje się maksymalnie 8 cm specjalnych piasków do stylu reining. Mata do jazdy westernowej, podobnie jak mata perforowana H, posiada wszystkie zalety obszernego odprowadzania wody.

Po zawodach lub w przypadku przenoszenia ujeżdżalni bądź myjni, maty można równie łatwo zdemontować.

4

Mata uniwersalna do zastosowań ekstremalnych

Ta mata ze względu na swoją dużą stabilność przeznaczona jest zwłaszcza do padoków bez zmiany powierzchni podłoża, paśników, dróg gospodarczych lub przejść ze stajni do wybiegu (można jeździć pod niektórymi warunkami) itd.
Należy zwrócić uwagę, że w zależności od celu zastosowania (z lub bez warstwy wierzchniej) zmienia się strona wierzchnia i spodnia.

© 2012 BonNote

Scroll to top